نکات مهم در مورد نگهداری خودرو در فصل سرد

با نزدیک شدن به فصل سرد سال باید نکاتی را در مورد نگهداری خودرو رعایت کنیم تا خودرو ما دچار خرابی نشود.

اولین مورد که حتما باید رعایت کنیم استفاده از محلول ضد یخ است . عدم استفاده از این محلول باعث میشود که مایع خنک کننده خودرو ما یخ بزند که نهایتا موجب ترک خوردن بدنه موتور ما میشود .

نسبت محلول ضد یخ بستگی به دمای محیط زندگی ما دارد . در مناطق سرد سیر این محلول باید غلیظ و در مناطق گرمسیر باید رقیق باشد . مثلا در شهر تهران این محلول باید به نسبت سی در صد ضد یخ و هفتاد درصد آب باشد. جهت افزودن ضد یخ میتوانید به تعمیرگاه مراجعه ، و یا از امداد خودرو کمک بخواهید .

البته بهتر است از محلول ضد یخ به صورت چهار فصل استفاده کنیم . چون این محلول علاوه بد ضد یخ خواص ضد زنگ و ضد رسوب و ضد جوش نیز دارد.

اگر در صورت استفاده نکردن از ضد یخ ، موتور خودرو شما یخ زد ، به هیچ عنوان استارت نزنید و سعی نکنید با استفاده از ذغال یا گاز پیک نیکی یا دیگر وسایل موتور را گرم کنید . در اینگونه موارد حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید و یا از امداد خودرو کمک بخواهید .

نکته بعدی اینکه در ابتدای فصل سرد حتما ترموستات خودرو خود را عوض کنید حتی در صورت سالم بودن.

موضوع بعدی اینکه حتما اتصالات بخاری را چک کنید و رادیات بخاری را بررسی کنید که سالم باشد و گرفتگی نداشته باشد . برای چک کردن این موضوع حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید و یا با امداد خودرو تماس بگیرید .

در فصل سرد و وقتی که جاده ها دچار یخ بندان می شوند بعد از اتمام یخ بندان حتما خودرو را به کارواش برده و زیر شویی کنید . زیرا مخلوط شن و نمک که بر روی یخ و برف میپاشند ، به زیر خودرو چسبیده و با گذشت زمان باعث پوسیدگی قسمت‌های زیرین خودرو شما می شود .

حتما برف پاک کن خودرو را بازرسی کنید و اگر خراب بود تعویض کنید . برای چک کردن این موضوع نیز می تواند با امداد خودرو تماس بگیرید .

 

 

نکات مهم در مورد امداد خودرو

 

 

Call Now Buttonتماس با امداد خودرو